Tour de Portugal: Algarve

Sunny Mediterranean climate, gorgeous beaches, picturesque towns, historic sites, fabulous cuisine and affordable costs are just some of the reasons that make the Algarve one of the best places to visit in Portugal. Located in the country’s southernmost region, the Algarve offers a feast for the eyes, from peaceful landscapes of olive groves, traditional whitewashed villages to the wild, windswept coast with its dramatic cliffs dotted with summer resorts.
Faro is the region’s capital, and Lagos is the area’s hot spot for nightlife. Looped by orange groves, Silves is best known for its red sandstone castle, while Tavira is an elegant town packed with Renaissance monuments, bridges and castles.

Lagoa
Lagoa
Ria Formosa - Ilha de Faro
Ria Formosa – Faro Island
Fóia
Fóia
Lagos
Lagos

Slunečné středomořské klima, nádherné pláže, malebná městečka, historické památky, vynikající kuchyně a přijatelné ceny: to jsou jen některé z důvodů, proč je Algarve jedno z nejkrásnějších míst, které lze v Portugalsku navštívit. V nejjižnější portugalské oblasti je k vidění vše od poklidné krajiny s olivovými háji, přes tradiční bíle malované vesnice, až po divoké a větrné pobřeží s impozantními útesy, které jsou posety turistickými letovisky.
Hlavním městem této oblasti je Faro, ale pro noční život je nejdůležitější Lagos. Dalšími zajímavými městy jsou Silves, které leží uprostřed pomerančových hájů a jeho dominantou je červený pískovcový hrad, a Tavira, což je elegantní město plné renesančních památek, mostů a hradů.

Deixe um comentário

Preencha os seus dados abaixo ou clique em um ícone para log in:

Logotipo do WordPress.com

Você está comentando utilizando sua conta WordPress.com. Sair /  Alterar )

Foto do Google

Você está comentando utilizando sua conta Google. Sair /  Alterar )

Imagem do Twitter

Você está comentando utilizando sua conta Twitter. Sair /  Alterar )

Foto do Facebook

Você está comentando utilizando sua conta Facebook. Sair /  Alterar )

Conectando a %s